» visual.pl » oferta » serwer » instant messaging

Serwer rozmów tekstowych

Wiele firm i instytucji w codziennej pracy wykorzystuje komunikatory sieciowe np. gg, tlen, msn, icq itp. Problem w tym, że nie da się zagwarantować poufności korespondencji przesyłanej przez wyżej wymienione komunikatory. Innym problemem jest również ich awaryjność.

Alternatywa dla komercyjnych sieci typu IM

Poleganie na komercyjnych rozwiązaniach, które powstały w celu maksymalizacji zysku za reklamę w biznesowej rzeczywistości nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Jest wiele powodów, dla których należy rozważyć zasadność użycia technologii np. gg w prowadzeniu biznesu.

Przede wszystkim częstotliwość i nieprzewidywalność nagłego zanikania tego typu sieci IM jest relatywnie duża. Najczęściej dostępu do sieci IM nie ma właśnie wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Jeśli kontakt w Państwa firmie między poszczególnymi pracownikami odbywa się właśnie przez darmową sieć typu IM i zastanawiali się Państwo nad alternatywą to niniejszym chcielibyśmy ją zaprezentować.

Przedstawiamy Państwu otwartą technologię Jabber. Sieć tego typu może być wdrożona wewnątrz firmowego intranetu w obrębie jednej sieci lub kilku sieci spiętych np. usługą VPN. Dostęp do niej może mieć wybrana grupa osób spoza sieci macierzystej firmy. Dostęp do serwera Jabber może zostać zabezpieczony protokołem SSL. Autoryzacja użytkownika wymaga również oczywiście podania hasła dostępowego.

Wart wspomnienia jest fakt, że implementacja wewnątrz firmowej sieci komputerowej serwera Jabber pozwoli zachować poufność korespondencji realizowanej w ramach danej sieci. Klient usługi Jabber (np. polecany przez nas darmowy PSI) pozwoli porozumiewać się z użytkownikami również innych sieci typu IM.