» visual.pl » oferta » router

Router rozdzielający łącze sieciowe

Router jest urządzeniem służącym do przesyłu pakietów między sieciami. Za jego pomocą można podzielić łącze stałe do Internetu na wiele komputerów. Zaimplementowanie usługi QoS pozwala skutecznie zarządzać pasmem sieciowym, tak aby każdy komputer miał swój własny skrawek łącza, a usługi zainstalowane na serwerze nie przekraczały dopuszczalnych limitów prędkości.

Router pomaga usprawnić zarządzanie siecią

Router z zainstalowaną usługą DHCP pozwoli skutecznie zarządzać dużą ilością adresów IP. DHCP jest szczególnie przydatne przy większych sieciach. Oszczędza czas i pieniądze, gdyż po każdorazowej wymianie systemu operacyjnego na inny komputer otrzymuje własny adres i inne ustawienia sieciowe. Również w przypadku modyfikacji ustawień sieciowych nie trzeba ręcznie zmieniać parametrów połączenia na każdym komputerze.

Bezpieczeństwo sieci w standardzie

Router może pełnić rolę firewall’a blokując lub udostępniając użytkownikom dostęp do sieci korporacyjnej lub usług na serwerze. Jego rola może również polegać na przekierowywaniu portów z zewnątrz Internetu do wewnętrznego komputera.