» visual.pl » oferta » vpn

VPN - bezpieczne połączenie sieciowe

Technologia VPN umożliwia wykonywanie bezpiecznych, szyfrowanych połączeń przez internet między sieciami komputerowymi. VPN działa na zasadzie tworzenia szyfrowanych i uwierzytelnianych tuneli, którymi wędrują pakiety sieciowe przesyłane z komputera będącego w jednej sieci do komputera będącego w drugiej sieci.

VPN świetnie nadaje się do zabezpieczania ruchu sieciowego odbywającego się np. przez internet lub niezabezpieczoną sieć (LAN/WLAN). Bezpieczeństwo i spójność przesyłanych przez tunele danych gwarantuje wykorzystanie najnowocześniejszych technologii kryptograficznych takich jak:

  • IPsec
  • SSH
  • SSL

Zastosowanie technologii VPN

Technologia VPN znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie najwyższy poziom poufności jest nie tylko luksusem, ale wręcz koniecznością. Jest polecana szczególnie firmom, których pracownicy często kontaktują się z macierzystym oddziałem firmy w calu wymiany bądź pobrania informacji. Połączenie VPN zagwarantuje Państwu uwierzytelnienie pracowanika (nikt się pod niego nie podszyje) oraz poufność transmisji (nikt nie przechwyci transmisji danych).

Dodatkowe korzyści

Dzięki VPN możliwa staje się komunikacja komputerów z kilku sieci firmowych połączonych przez Internet. Komputery “widzą się” w otoczeniu sieciowym, mogą drukować na zdalnych serwerach wydruków bądź udostępnionych drukarkach.

Możliwe jest wysyłanie faksów przez zdalny serwer faksów, pobieranie plików ze zdalnego serwera plików. Rozmowy prowadzone między osobami znajdującymi się wewnątrz sieci VPN np. przez VoIP są szyfrowane, podobnie jak rozmowy tekstowe prowadzone za pomocą komunikatora sieciowego jabber.

Dostęp do sieci VPN możemy również zabezpieczyć usługą firewall. Dane przesyłane w tak zabezpieczonej sieci są nie do przechwycenia. Odpowiednio przeszkolona i uczulona na pewne zachowania kadra pracownicza będzie mogła sprawnie, szybko i bezpiecznie wymieniać między sobą informacje, budując potencjał Państwa firmy.