» visual.pl » oferta » archiwizacja danych

Archiwizacja danych

Świadczymy usługi archiwizacji danych. Dysponując wiedzą, oprogramowaniem i zapleczem technicznym zabezpieczymy najcenniejsze dane - Państwa dane.

Formy archiwizacji

Ofertę współpracy w zakresie archiwizacji danych podzieliliśmy na dwie opcje:

  1. Archiwizacja u Klienta na naszym bądź Państwa sprzęcie
  2. Archiwizacja z wykorzystaniem łącz dostępowych w naszym centrum składowania danych

Archiwizacja w Państwa siedzibie może przybrać formę stałego nadzoru nad kopiami bezpieczeństwa. W takim przypadku ustalamy schemat wizyt, interwały oraz zakres tworzonych kopii. Dysponujemy technologią pozwalającą zdalnie wykonywać kopie bezpieczeństwa. Dzięki temu cały proces nie jest dla Państwa uciążliwy tzn. nie ma potrzeby przerywania pracy na czas archiwizacji. Dane mogą być poddawane procesowi archiwizacji np. w nocy gdy nikogo nie ma w firmie.

W wielu firmach kluczowym elementów polityki archiwizacji danych jest serwer plików. Jest to słuszne podejście do zagadnienia. Centralnie składowane dane można szybciej i taniej poddać procesowi archiwizacji. Dodatkowo zastosowanie macierzy RAID w serwerze znacznie zwiększy bezpieczeństwo danych.

Na awarie i wirusy backup

Znane wśród informatyków porzekadło mówi “tylko twardziele nie wykonują backupów”. Kto chociaż raz stracił cenne dane, ten wie jak wiele pracy, a często i pieniędzy można stracić. Wykonując kopię bezpieczeństwa systemu operacyjnego możemy w ciągu kilkunastu minut przywrócić Państwa komputery do stanu sprzed awarii. Omijamy wówczas potrzebę żmudnego instalowania systemu operacyjnego, sterowników i oprogramowania od nowa. Dane zachowane na nośnikach szybko i bez kłopotu powrócą na swoje miejsce. Szybciej rozpoczną Państwo wówczas pracę.

Niestety nie da się wyeliminować awarii lub ataków wirusów na sieć. Można jednak zminimalizować ich skutki i przestoje w pracy do minimum.

Zdalna archiwizacja danych na serwerach visual.pl

Nasze serwery zostały przystosowane do wykonywania na nich zdalnych kopii Państwa danych. Transmisja między Państwa komputerami, a naszymi serwerami jest szyfrowana i dodatkowo uwierzytelniona. Dane składowane na serwerach posiadają wielostopniowe zabezpieczenia gwarantujące ich poufność i bezpieczeństwo. Na życzenie nagrywamy je na nośniki CD, DVD bądź twardy dysk.

Wybór formy zależy od Państwa. Każdy sposób archiwizacji ma swoje wady i zalety. Najważniejszy jest jednak cel - bezpieczeństwo danych.